Wstawianie zabytkowych okien drewnianych

Wstawianie zabytkowych okien drewnianych

wstawianie okien drewnianychNa życzenie Klienta wymontujemy i zamontujemy w innym miejscu okna zabytkowe. Z dbałością o najmniejsze szczegóły i najbardziej delikatnie jak tylko się da przeniesiemy okna we właściwe miejsce.

Doskonale zdajemy sobie sprawe że okna zabytkowe są bardzo delikatne i należy z nimi posługiwać się delikatnie. Używając najlepszych narzędzi wymontujemy okna bez jakichkolwiek uszkodzeń. Po wymontowaniu oszyścimy okno i przygotujemy okucia do wstawienia w innym miejscu.

Odtwarzanie zabytkowych okien drewnianych

Odtwarzanie zabytkowych okien drewnianych

odtwarzanie okienJesteśmy w stanie stworzyć nowe okno drewniane na wzór z innej epoki. Odtwarzamy okna drewniane zachowując każdy detal. Od podstaw przygotujemy wszystko co związane z zrekonstruowaniem okna zabytkowego. Przygotujemy okucia w oknach na wzór wybranego okna.

Do budowy okien jako podstawowy materiał stosujemy lite drewno (sosna, dąb, buk, mahoń, orzech, czereśnia oraz, w zależności od życzenia klienta - inne drewna z całego świata), forniry i obłogi (z naturalnego drewna).

Powierzchnie wykańczamy:

  • lakierowaniem,
  • politurowaniem,
  • woskowaniem i olejowaniem,
  • szyby są z najlepszej jakości,

Używane przez nas materiały  są ekologiczne a lakiery zapewniają długotrwałą ochronę. Każdy fragment okna jest odwzorowany i przeniesiony nawet najmniejszy szczegół.

Renowacja zabytkowych okien drewnianych

Renowacja zabytkowych okien drewnianych

renowacja okien zabytkowychRenowacją okien drewnianych zajmujemy się od lat. Przygotowujemy wszystko od podstaw ze starannością o wszelkie szczegóły. Stolarkę okienną przygotujemy z najlepszego drewna, zachowując przy tym kolorystykę charakterystyczną do wybranej epoki. Starannie przygotujemy najmniejszy szczegół.

Na początku trzeba powłokę przygotować do naprawy. Oczyścić zabrudzenia, a następnie usunąć pozostałości po środkach pielęgnujących, po żywicy i tłuszczów. Po doprowadzenia drewna do suchego stanu, należy zmatować powierzchnie i oczyścić z pyłu. Jeżeli uszkodzenia były głębsze, należy oczyścić stolarkę całkowicie z farby (odsłonić powierzchnię drewna), nanieść impregnat, następnie farbę podkładową i ostatecznie farbę renowacyjną.

Renowacja okien współczesnych drewnianych

Renowacje okien współczesnych drewnianych

okno wspolczesne

Z upływem lat nasze okna bądź drzwi drewniane będą wymagały renowacji powłoki lakierniczej. Zabiegu tego lepiej nie odkładać na przyszłe sezony, gdyż postępujące niszczenie powłoki może grozić pogłębiającymi się uszkodzeniami drewna, a co za tym idzie zwiększeniem trudności, czasu i kosztów naprawy.

Aby przygotować powłoki do reperacji, należy je najpierw oczyścić przy pomocy rozpuszczalnika z wszelkich pozostałości po środkach pielęgnacyjnych, z żywic, tłuszczów, itp. Po wyschnięciu należy zmatowić powierzchnię drobnym papierem ściernym. Po oczyszczeniu z pyłu można nanieść lakier renowacyjny wskazany przez producenta. Jeżeli uszkodzenia były głębsze, należy oczyścić stolarkę całkowicie z farby (odsłonić powierzchnię drewna), nanieść impregnat, następnie farbę podkładową i ostatecznie farbę renowacyjną. Wszelkie uszczerbki, obicia, itp. można wypełnić uprzednio specjalnym kitem i szpachelką.

Renowacja drzwi drewnianych

Renowacja drzwi drewnianych

renowacja drzwiDrzwi są wizytówką gospodarza, więc trzeba o nie zadbać jak najlepiej można. Drzwi drewniane kojarzą się z dobrobytem i luksusem, lecz z biegiem lat tracą swój blask i wygląd. Odchodząca farba, skrzypiące zamki i nawiasy sprawiają że nic już nie jest tak jak wcześniej. Wykonujemy renowacje drzwi, usuwamy ubytki w drewnie naprawiamy zawiasy i wszelkie elementy ruchome. Sprawimy że drzwi będą ciche i nadal pełne "życia". Używając najlepszych materiałów, ekologicznych środków czyszczących i malujących, masz pewność że Twoje drzwi będą zdrowe przez lata. Ubytki w drewnie uzupełniamy tym samo gatunkowo i wiekowo drewnem. Pozwól pomóc swoim drzwiom.

Renowacja schodów drewnianych

Renowacja schodów drewnianych

renowacja schodowSchody drewniane muszę być piękne i bezpieczne. Muszą sprawiać komfort w trakcie chodzenia, lecz z czasem tracą swój blask, a drewno swoją siłę. Trzeba wtedy pomyśleć o jak najszybszym działaniu by doprowadzić wszystko do należytego stanu. Dzięki naszej firmie Wasze schody zaczną być piękne i bezpieczne. Nabiorą blasku, znikną korozje i ubytki.

Stawiamy na najwyższą jakość jeśli chodzi o stolarkę drewnianą. Każdy fragment schodów sprawdzimy bardzo starannie i każdy fragment naprawimy jak bardzo jest to możliwe. Użyjemy najlepszych i najbezpieczniejszych środków czyszczących, ubytki wypełnimy drewnem z tego samego gatunku, polakierujemy i nadamy blask ekologicznym lakierem do drewna. Sprawimy że schody będą służyć wam jeszcze przez wiele lat.

Renowacja podłóg drewnianych

Renowacja podłóg drewnianych

renowacja podlogPodłogi drewniane wymagają szczególnej renowacji i konserwacji. Trzeba za nie dbać z wielką starannością i dokładnością. Systematycznie je doglądać i naprawiać. Jeżeli już wystąpią większe ubytki i korozje, nie zwlekaj. Czas nie działa na Waszą korzyść.

Stawiając na Naszą firmę, macie pewność i bezpieczeństwo. Macie gwarancje że użyjemy najlepszych i ekologicznych środków by naprawić Wasze podłogi. Zapewnimy że znowu poczujecie się na Swoich podłogach komfortowo. Usuniemy ubytki w drewnie i na nowo nałożymy wszelkie lakiery. Już nie będziesz musiał się wstydzić swoich podłóg. Pokażemy i wytłumaczymy jak najlepiej o nie zadbać po renowacji.

RENOWACJA OKIEN

DZIAŁAMY NA TERENIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

- Wrocław
- Wałbrzych
- Jelenia Góra
- Legnica
- Bolesławiec
- Wszystkie lokalizacje w woj. dolnośląskim

Czy warto wykonywać renowację

  • Wykonywanie renowacji elementów drewnanych jest potrzebne do utrzymania siły i wyglądu drewna. Przez codzienną pielęgnacje utrzymamy wszystko w idealnym stanie.
  • Jeżeli pojawiły się już pierwsze korozje w oknach drewnianych, należy jak najszybciej zgłosić się do fachowców którzy pomogą doprowadzić drewno do dawnej świetności.